#1

Jak [u]Skutecznie[/u] zarabiać na PL'u

in Poradniki Sun Apr 04, 2010 9:03 am
by kamil • 57 Posts

Elo.
Dzisiaj opiszę wam jak zarabiać na metin2pl


DROP

10-15lv
W m1 chodź na metiny bo mało ludzi chodzi na metki do m1. Raz mi dropła aura miecza w m1 z metina Można też iść do imha dropić fajne bonowane itemki z 2000k hp

20-39 lvl :
Głównie metki i drop FMSów,RIBów w M2

40-49 lvl:
Wieża demonów.Nawet bez rękawicy i faktu braku dropienia zwoji błogosławieństwa w 2 dni można zarobić 2kk(z dobrym eq więcej) :)Można również chodzić na Metki cienia.Bardzo szybko można dużo zarobić lecz te metki są trudne do ubicia zależy od respa potworów.Jest ich bardzo dużo i mają wąski zakres występowania więc nie trzeba latać jak dziki po całej mapie

50-59 lvl:
No to teraz już wieża demonów tyle że o wiele więcej można zarobić. Od 50 lvlu zaczynają dropić Zwoje błogosławieństwa, które można drogo sprzedać ^^ Metki cienia nadal są opłacalne.Na lvlu 50+ można go już w miare łatwo ubić.

60-69 lvl:
V2, las i metiny 80, 85 jak masz dobre eq

70 lvl:
Można chodzić z kolegami na metki do lasu bądź samemu na metki do piekła.Z metków na wyższy lvl można wydropić o wiele ciekawsze itemki

80 lvl +
DT wysokie piętra, metiny 85, 95 lvl, ogólnie las.

Teraz sposoby na zarobienie yang

1. : "Zarabianie na Medalach Konnych"
Sposób znany większości graczy, jednak wielu myśli, że jest to łatwy sposób na zarobek, a tak nie jest.
Sposób ten wymaga zainwestowania względnie dużej ilości yang(na eq+9 dla naszej postaci). Tworzymy nową postać, wojownika Mentala i maxujemy jako pierwszy skill Silne Ciało. Nie jest ważne na jakim levelu wejdzie na poziom Master, w końcu i tak postać ma służyć tylko do zarabiania. Istnieją dwie różne propozycje dotyczące tego sposobu. Pierwsza mówi, że wojownik musi mieć max. 10 lvl-wtedy (ponoć) najlepiej dropią Medale Konne. Jednak wymaga to ogromnych nakładów finansowych, wojownik musi mieć broń, zbroję, hełm oraz tarczę +8/9, inaczej nie ma szans przetrwania(a tym bardziej opłacalności). Koszty stworzenia takiej postaci są duże, ale zwracają się w przeciągu kilku dni, trzeba jednak na początku dużo zainwestować. Druga propozycja mówi o wojowniku 20-25 lvl. W tym przypadku mamy łatwiej, wojownik będzie miał już Silne Ciało na Master, a oprócz tego sprzęt na 20/25 lvl jest dużo mocniejszy niż ten na 10 lvl, dlatego możemy sie wybrać do Lochu Małp już ze sprzętem +5/6/7. Przy tworzeniu takiego wojownika możemy robić misje polowania, po wykonaniu których dostaniemy m.in. Fioletowe Poty, które można dość drogo sprzedać. Jak wiadomo, Medale najlepiej dropią do max poziomu 25/26. Co robić, żeby nasz wojownik nie przekroczył tego pułapu? Wystarczy dojść na chwilkę do jakiejkolwiek gildii i oddać cały exp na gildię
Sposób ten jest zależny od szczęścia, jednak aby zwiększyć skuteczność można wykupić do konta podwójny drop z Item Shopu.

2. : "Na handlarza"
Sposób znany i praktykowany praktycznie przez wszystkich, jednak przy bardzo dobrej znajomości rynku pozwala na względnie duże zarobki, zwłaszcza na niskich levelach. Wymaga także posiadania kapitału, ale wystarczy już 500k by móc dość konkretnie zarobić. Na czym to polega? Na chodzeniu po rynkach trzech królestw, kupowaniu okazji, podróżowaniu pomiędzy królestwami i zarabianiu na różnicy cen. Przykład? Jesteśmy z Chunjo, jedziemy do Jinno, na rynku znajdujemy 3 sztuki języka Jinno po 100k(prawie nikt nie kupuje, bo po co komuś w Jinno język Jinno?) i wieziemy do Shinshoo/Chunjo i sprzedajemy po 180/200k. Mamy 100% zysku na czysto. Można zarabiać na KAŻDEJ różnicy cen, np. KU dla archera są bardzo tanie w Shinshoo, wieziemy je do Jinno i sprzedajemy po cenach 10-60k wyższych niż zakupiliśmy. Od siebie dodam, że najlepiej robić zakupy w porach rannych(5-8 rano) a sprzedawać w porach największego ruchu(14-20).

3. : "Na Jak-to"
Sposób polega na biciu mobów o nazwie Jak-To i występujących z nim w grupie. Na czym zarabiamy? Na kawałkach klejnotów, zardzewiałych ostrzach i zepsutych zbrojach. Wszystkie te rzeczy chodzą na rynku po dość wysokich cenach, wystarczy spędzić kilka godzin na Jak-To&spółka i jesteśmy dość konkretnie zarobieni. Najlepiej itemy te dropią na levelach 25-30. Możemy mieć uniwersalnego wojownika na 25 lvl z dobrym sprzętem, będziemy mogli nim bardzo dobrze zarabiać na Medalach Konnych, na Jak-To%spółka oraz na metinach 20-30 lvl, które występują(przynajmniej w Jinno) tam, gdzie Jak-To&spółka(lewy-górny róg 2 mapy). Od siebie dodam, że najlepiej zrobić sobie bufferkę z pomocą smoka na Master i grać na dwa konta, krytyk dużo bardziej przyspieszy zabijanie Jak-To&spółki.

4. : "Kowal rulez"
Sposób polega na ulepszaniu cennych przedmiotów u Kowala, jest BARDZO ryzykowny, możemy albo zarobić mnóstwo yang, albo zbankrutować. Musimy zainwestować dużą ilość własnych yang. Sposób polega na kupowaniu na rynku(w rozsądnych cenach) itemów takich jak RIB, FMS, zbroji na 48/54 lvl i innych(np. ebonitowych kolczyków) na małym plusie( +0/1/2). RIB czy FMS wystarczy, że podciągniemy do +5/6 a już zarobimy na nim 2/3 razy tyle, niż włożyliśmy yangów. Zbroje na 48/54 lvl kupujemy +0/1 i robimy do +4. Możemy je teraz sprzedać trochę drożej, lub wybrać się z nimi(jeśli mamy 40 lvl i jakaś gildia nas zabierze!) do Kowala w DT, gdzie, jeśli trafimy na Płatnerza, próbujemy robić zbroję na +5. Jeśli wejdzie możemy sprzedać już za wielokrotność początkowej wartości, lub udać się z +5 do Kowala jakiejś gildii i próbować zrobić ją na +6. Jeśli wejdzie możemy zarobić naprawdę dużo:) To samo z ebonitowymi kolczykami: kupujemy +4, lecimy z nimi do DT, ulepszamy na +5, a później u zwykłego Kowala do +7 i sprzedajemy za wielokrotność zainwestowanej sumy.

5. : "Metiny"
Najbardziej znany i stosowany sposób. Polega na zaopatrzeniu w poty, szukaniu i rozbijaniu metinów:) Można na nim zarobić ogromne sumy, jednak jest to zależne tylko od szczęścia. Dropimy KD oraz KU. KD +0/1 używamy do przetopów(jest to związane ze sposobem numer 6.), a KD +2/3/4 sprzedajemy. Tak samo KU, jeśli mamy szczęście dropia nam KU warte kilkaset tysięcy yang, jak np. Aura Miecza, Silne Ciało czy Wir Miecza. Najlepszy sposób? Postać 35-45lvl z koniem bojowym i Metiny Zazdrości w 2 mieście. Wadą tego sposobu jest to, że stosuje go mnóstwo osób i rzadko kiedy można Metina znaleźć. Polecam szukać w porach nocnych lub wczesnym rankiem(5-8 rano).

6. : "Łowiąc Rybki"
Na rybach można zarobić..możesz psrzedawac po niskiej cenie żywe ryby. Opisze to na cenach monastyru mniej wiecej. Cały sklep tylko ryb a kazda po 10k, allbo łowisz i otwierasz może wypadnie małża wtedy ~~200k za sztuke...albo jeszcze większe ryzyko (czy loczymy na szczescie) trafi sie nam perła (cena zalezna od koloru od 500k do 7kk). CZasem duża ilośc ryb można upiec i psrzedawać beda dzialały jak potki, albo inne misktury (np. szybkości). Wiadmo im wyższy level wędki tym lepij idzie łowienie. Sposób na zarobek dla osób powyżej 30 levelu (wymagania wendki).
Plusem jest bardzo mały nakład parcy, minimum pięniedzy....a czas i zarobek zależny od szcześcia.


Pozdro


Scroll up

Chcesz Wiedziec Status Servera A Niewiesz Jak To Zrobić To Proste Wystarczy Wejść Na Tą Stronke :) http://m2status.tk
Visitors
0 Members and 3 Guests are online.

We welcome our newest member: Harley William
Board Statistics
The forum has 413 topics and 752 posts.

0 members have been online today: